UYDU SERVİSİ

UYDU SERVİSİ

Uydu Servisi 

Uydu servisi olarak siz değerli müşterilerimizin tüm uydu servisimiz, uydu çanak anten, uydu yön ayarı, uydu kurulumu, tv montajı, tv kurulumu, çanak anten sökme takma, uydu sinyali bulma, kanal yükleme, uydu frekans bulma, şifreli kanal açma, mini uydu alıcı ve HD uydu alıcısı satışı, çanak anten satış ve kurulumu, anten kablosu çekme ve bunun gibi birçok hizmeti avantajlı fiyatlarla uydu servisinden alabilirsiniz.

Uydu Servisinin Verdiği Hizmetler

Uydu günlük hayatımızda yeri olan bir alettir. Bu nedenden kaynaklı uydu servisi ustalarının verdiği hizmetleri sizler için sıraladık: 

  • LND arızaları
  • Uydu alıcısı tamiri
  • Çanak anten kurulumu
  • Çanak anten ayarları
  • Televizyon montajı
  • Uydu yön bulma
  • Uydu alıcı servisi
  • Uydu anten servisi
  • Çanaksın uydu servisi
  • LNB servisi

Bu hizmetlerden yararlanmak için web sitemiz üzerinden size en yakın uydu servisi ile iletişime geçmelisiniz. 

Uydu Montajı

Televizyonlar bugünlerde evlerin vazgeçilmez parçalarından birisidir. Tüm aile bir araya geldiğinde dahi akşamları beraberce televizyon izlenir. Bütün boş vakitlerin kahramanıdır. Fakat öte yandan televizyon izlerken de hem çok daha fazla kanala sahip olmak hem de daha net bir görüntü almak için uydu teknolojisi kullanılır. Uydu televizyon kullanımı zaten bu günlerde kablolu televizyon dönemini silmek üzere. Bunun sebepleri arasında birçok farklı neden gösterilebilir. En önemlileri görüntü netliği ve kanal fazlalığı olarak gösterilebilir. Çünkü öte yandan kablolu televizyonlara bakıldığında çok sınırlı sayıda televizyon kanalı ve yine çok daha kötü bir görüntü kalitesi olduğu görülür. Bu yüzden uydu kurulumu ve montajı çok yayılmıştır. Özellikle ilk defa taktırılacak uydular için montaj kısmı oldukça zahmetli bir süreçten oluşmaktadır. Bu süreçte birçok farklı işlem gerçekleştirilmektedir. Bunlara bakılacak olursa

Uydu montajı yapmak birden fazla aşamadan oluşan ve hiç de zor olmayan bir olaydır. Birden fazla aşamadan biri olan çanak anten montajı ilk aşamalardan olabilir. Çanak anten için doğru açı ve doğru lokasyon çok önemlidir. Öncelikle anten direği için uygun bir yer tespit etmelisiniz. Aynı zamanda antenlerin koyulduğu mekânın önemi çok büyüktür. Bu nedenle anten yerleştirilmeden önce zemin etüdü yapmak faydalı olacaktır. Bunlar oldukça hassas hesaplamalar ve makineler ile yapılır. Yükseklik, yatay derecesi ve LNB derecesi gibi bütün ayarlamaların hassas ve düzgün bir şekilde yapılması ve çanağın LNB ile birlikte yerleştirilmesi gerekmektedir. Buraya kadar tamam fakat bu işlemden sonra direkt olarak yayın ilenebilir mi? Tabi ki hayır. Daha sonrasında uydu cihazı monte edilmeli ve daha önemlisi uydu ayarları yapılıyor.

Uydu Kablosu

Televizyon kullanımı eskiden çok daha kolaydı desek yeridir. Eskiden (dahili uydu alıcılı televizyonlar çıkmadan önce) televizyonun arkasında sadece bir tek giriş bulunurdu. Bu girişler analog ve s-kart giriş yeri bulunurdu. Karasal antenden kullanıldığı zaman analog giriş yerine kablonun takılması ve kanal araması yapılır. Artı olarak harici küçük uydu alıcısı kullanıyorsanız televizyonun skart girişine kablo bağlanıp anten kablosu da uydu alıcısına bağlanır.

Yeni televizyonlar da kendinden uydulu olan özellik bulunmakta. Konektörü hazır bir şekilde takılmış olan anten kablosunun televizyonun satellite giriş yerine anten kablosu bağlanır. Kanal arama kısmından da ilk kurulum yapıyorsanız veya herhangi bir nedenden dolayı ayarları karıştırdıysanız o zaman da televizyonun anten seçimi kısmından uydu yazan yere gelerek kurulum yapmalısınız.

Uydu Bakım

Uydu Anten Bakımı hizmetimizle beraber sizler için her zaman en iyi seviyede çözüme odaklı olarak servis anlayışını benimsiyoruz. Çalışmalarımızın kusursuz olması adına gerçekleştirdiğimiz fark yaratan anlayış sayesinde tam anlamıyla profesyonel uydu hizmetini gerçekleştirmekteyiz. Dijital uydu alıcılarının hemen her noktada kullanılıyor olduğundan dolayı, İstanbul’un her bölgesine hızlı ulaşım sağlıyoruz. Yeni nesil TV kanallarından daha çok özel olarak izlenen eski kanallara kadar geniş yelpazede TV kanallarını sunan uydular için gerçekleştirdiğimiz hizmet kalitesi sayesinde her zaman sizlere aradığınız kadar özel bir servis olanağını getiriyoruz. Uydu Anten Bakımı olarak neticesinde sorunlarınıza refakat ederek sorunlarınızın hepsini yakından takip edebilmekteyiz.

Değerlendirilen bütün problemlerinizi en hızlı şekilde mantıklı olarak eşit boyutta sizler varsınız diye detaylandırılarak problemlerinize yaklaşmaktayız. Uydu Anten Bakımı taleplerinizde en hızlı sorunlarınızı çözüme kavuşturan teknik34 olarak firmamızın sürelerindeki hızını artık bizler varız. Anten Bakımı konusunda zemin katlarda oturan genellikle müşterilerimiz yağmur veya kar yağışlarında eğer antenleri çatı katında değil de alt katlarda ise kesinlikle televizyonları bozuk olacaktır. Gelin işte an itibari ile hasar tespit çalışmaları neticesinde dükkanlarınızda, işyerlerinizde çok ciddi bu tip sorunlar kaynaklı tamamen kayıp yaşamadan uydu bakımı konusunda hemen firmamızın kalitesine başvuru yapınız. Bu tip değerlendirmelerimizle ve sahip olduğumuz sinyal yükseltme ve yön bulma cihazlarımızla da kısa sürede yayınlarınızın en maksimum derecede nasıl alırız bunları tespit ederek maddi olarak da uygun fiyatlara sizlerin sorunlarınızı çözümlemekteyiz.

Çanak Anten Nedir?

Her şeyden önce çanak anten nedir sorusunu cevaplayalım; çanak anten en basit anlamda uydu sinyallerini almayı ve göndermeyi sağlayan sistemlerdir. İhtiyaçlara göre farklı boylarda üretilirler.

Delikli, multifocus, ofset, fat ve parabol gibi birçok çanak anten çeşidi bulunmaktadır. 45 cm’den 5 metre çapa kadar çanak antenler mevcuttur. Eğer siz de çanak anten kurulumu fiyatları, çanak anten kurulumu, çanak anten ayarlama, çanak anten ayarı, çanak anten kurulumu gibi aramalar yapıyor ve kaliteli hizmet veren bir elektrikçi arıyorsanız web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp