UYDU BAKIMI

UYDU BAKIMI

PERİYODİK Uydu BAKIMINDA DİKKAT EDİN!


Periyodik 
Uydu bakımları ne zaman yapılmalıdır?
Yılda en az bir defaya mahsus sonbahar da veya yaz aylarının başlarında Uydu, Uydu servis firmaları tarafında uzman ve belgeli ekiplerce Uydu yılda en az bir defa periyodik bakımlarını yaptırmalısınız. Periyodik Uydu bakımı yapılan Uydu, yıl boyunca en az sorun ve yüksek performans demektir.

PERİYODİK Uydu BAKIMI SERVİSİNE KİMLER GELMELİ? Değerli uydu  tüketici dostlarımız, mümkün mertebe evinize gelen Uydu servis ekiplerinin mesleki eğitimi ve beceri bilgisine ve size karşı hitap şekline dikkat edin. Öncelikle, evinize Uydu servisi için gelen personelin yetki belgesi olup olmadığına bakınız, yok ise cihazınıza müdahale etmesine kesinlikle izin vermeyiniz. Var diyenlerin, belgesini almış olduğu kurumu arayarak kontrol ediniz. Bir Uydu Servis personeli müşteri ile diyaloğu iyi olmalı, müşteriye karşı saygılı olmalı, dürüst olmalı. Uydu arıza tespitinde cihaz hakkında kullanıcı ile konuşmalı, sorun hakkında bilgi almalı. Uydu arıza tespitinde, Uydu kullanıcısına Uydu arızası hakkında bilgi vermeli. Bu sebeple evinize Uydu bakımı ya da onarımı için gelen personelin, sertifika belgeli olmasına dikkat edin.

PEKİ, Uydu BAKIMI NASIL YAPILIR VE YAPILMALIDIR? Periyodik Uydu bakımı için gelen personelin, öncelikle siz uydu kullanıcısına, Uydu Bakımı sırasında neler yapacağı hakkında kısaca bilgilendirmesi ile başlar.  Uydu çalışma verimliliğini kontrol etmelidir.  Uydu  çalışma durumunu kontrol etmeli ve temizlemelidir.  Uydu sinyal  değerleri kontrol edilmeli. Ek parçalarda oluşan sorunlar vb. Kısaca Uydu bakımında cihazdaki kritik güvenlik elemanları ve diğer aksamlar dikkatle kontrolden geçirilip sorun var ise, cihaz kullanıcısı Uydu arızası hakkında bilgilendirmelidir. Uydu arıza söz konusu olduğu durumlarda Uydu servis personeli müşteriye bilgilendirme yapmalıdır.. Ve müşterinin isteği durumunda uydu bakımını gerçekleştirmelidir...

Telefon
WhatsApp